Dolgozni muszáj – hozzuk ki belőle a legjobbat!

vidám dolgozók

A munka az életünk szerves része, az egyik legtöbb időt töltjük vele és a munkahelyen, ezért nagyon nem mindegy, hogy miként éljük meg a mindennapokat e téren. Persze itt most elsősorban nem is a sablonokról van szó, hogy csináld amit szeretsz és így tovább, hanem más szempontokról, amik még fontosak – például milyen jól fizet az adott szakma, milyen ott a megbecsültség, a társaság, szakmai előrelépési lehetőségek. Hogy hozhatjuk ki a lehető legjobbat a munkából?

Mely területeken keresik ma a legtöbb szakembert Magyarországon?

Az álláspiac trendjei folyamatosan változnak, de néhány ágazat és iparág állandó. A klasszikus szakmunkák, mint az asztalos, a villanyszerelő, a hegesztő, mind-mind olyan pozíciók, melyekkel ritkán marad munka nélkül az ember – napjaink sztárjai közé pedig besorolható az informatika, a mérnöki munkák vagy épp a pénzügy. A jó hír pedig, hogy ezeken a területeken a vidéki Magyarországon is jó eséllyel találhatunk munkát – a Budapest utáni legnagyobb városunkban Debrecenben például a site alatt válogathatunk a pénzügyi munkakörök közül, de egyéb állásokra is jelentkezhetünk a különböző kategóriákra szűrve.

Ezek a legfontosabb álláskeresői készségek és kompetenciák általánosságban

A szakmai tudás, a releváns végzettség, a munkatapasztalat mind-mind alapvető elvárások lehetnek, de a munkaadók számára ma már az úgynevezett soft skillek (puha készségek) is egyre fontosabbak. Vagyis miképp és hogyan tud valaki együttműködni a csapattal, kommunikálni az ügyfelekkel és partnerekkel, hogyan oldja meg a nehéz helyzeteket, és képes-e dönteni szorult szituációkban. Na és persze hogyan viszonyul a digitális eszközökhöz, vagy épp a “klasszikus” tudása megvan-e – például a pénzügyi, könyvelői pozíciók esetén a szakember képes legyen papírok, számológéppel is számolni, vagy épp asztalosként ceruzával is átlássa a folyamatokat, ne csak a számítógépen.

Mit keresnek az álláskeresők, milyen az ideális munkahely a 21. század Magyarországán?

Ma már az álláskeresői és munkavállalói igények is egyre magasabbak, a kiváló szakemberek általi hozzáadott érték miatt pedig a munkáltatóknak erre nagy hangsúlyt is kell fektetni, ha nem szeretnének fluktuációt a cégben. Egyre többen keresik azokat a munkaadókat, akik figyelmet fordítanak az alkalmazottak jóllétére, legyen szó home office lehetőségekről, képzésekről vagy a munka-magánélet egyensúlyáról.

A munkavállalók azt is elvárják, hogy a munkahelyük értelmes kihívásokat kínáljon, és támogassa őket céljaik elérésében. Azok a cégek, amelyek képesek ezeknek az elvárásoknak megfelelni, könnyebben vonzzák be és tartják meg a tehetségeket.

kép: freepik.com